kelebek-hero

Kelebek Mobilya

logokelebek

Atamızın imzasıyla başlayan ve 87 yıldır devam eden bu yolculuk, Kelebek Mobilya’nın gücünü, dayanıklılığını ve güven duygusunu senelerdir müşterileriyle buluşturmaktadır.

230
Toplam Satış Noktası
209
Yurt İçi Satış Noktası
21
Yurt Dışı Satış Noktası
55000
Metrekare Üretim alanı

*2022 Yıl Sonu Verileridir.

Kelebek Mobilya, 1935 yılında bizzat Ulu Önder Atatürk’ün imzasıyla kurulan, Haliç’te yerli uçaklara kontrplaktan kanat üretimi ile faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet’in en köklü sanayi kuruluşlarından biridir. Kontrplak ve uçak kanadı yapmak amacıyla başta kooperatif olarak kurulan köklü kuruluşumuz adını kelebek kanatlarından ilham alarak seçmiştir. Ülkemizden edindiğimiz mamullerimizin Avrupa mamullerinden hiçbir farkı olmadığı ve dahi kendi üretimimiz olan kontrplak tahtalarımızın müşterilerimize piyasa fiyatından çok daha makul fiyatlar ile kaliteli şekilde sunulduğu arşivlerde de yerini almıştır.

1978 yılında Düzce’de mobilya fabrikasını açarak Türkiye’nin ilk panel ve mutfak üretimine başlamış olan Kelebek Mobilya 1979 yılında açtığı ilk mağazasıyla Türkiye’de, 1991 yılında Dortmunt’ta açtığı mağazasıyla ise yurtdışında perakende sektörüne adım atmıştır.

Sektöründe ilklerin temsilcisi olan Kelebek Mobilya, 1983 yılında mobilya sektörü için inovatif bir sistem olan laminasyon teknolojisini Türkiye’ye kazandırmıştır. 1984 yılında ilk dizi arası ve renkli reklam çalışmasını gerçekleştirmiştir. 1985 yılında ilk çevre ödülünü alarak ISO Çevre Ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca 1987’de TSE ve TİSEK belgesi alan ve 1990 yılında borsaya girerek halka açılan ilk mobilya firması olmuştur. Markamız geçmişten bugüne tasarım, ihracat, istihdam, kalite, hizmet konularında başarılarını sürdürmekte ve değerli ödüllerin sahibi olmaktadır.

kelebek-slider5
kelebek-slider7

87 yıldan bu yana hız kesmeden büyümesine devam eden Kelebek Mobilya büyüme planları doğrultusunda hedef pazarlarını belirlemiş ve gelişim yol haritasını da bu doğrultuda hazırlamıştır. Kitlesel ve küresel bir marka olma hedefiyle Düzce’de 55 bin metrekare kapalı olmak üzere toplam 159 bin 500 metrekarelik bir alanda üretimine devam eden kuruluşumuz, Alman ve İtalyan teknolojisi ile masif ve muhtelif kaplama teknikleri kullanılarak üretime devam ederken, bugün; ürünlerini yurt içinde 250'nin üzerinde mobilya ve mutfak mağazasında tüketicilerin beğenisine sunuyor. Yaklaşık 21 ülkeye gerçekleştirdiği standart ve özel Kelebek ürünleri ihracatı ve yurt dışında yer alan konsept mağazalarıyla da uluşlararası pazardaki seçkin markalar arasında yer alıyor.

Mobilya tasarımlarıyla modern ve yenilikçi bir dünyayı evlerinize taşırken yaşam alanlarını fonksiyonel ve modüler dokunuşlarla değiştiren Kelebek, geniş ürün yelpazesiyle her zevke ve tarza uygun mobilyalar sunuyor. Salon, yatak odası, yemek odası ve genç odası mobilyalarında şık ve kolayca kombinlenebilen trend tasarımlar, ücretsiz sunulan mimari hizmeti ile de müşterilerinin memnuniyetini en üst seviyeye taşıyor.

Kelebek Kids, Kelebek Dekor ve Kelebek Garden kategorileri ise Kelebek Mobilya’nın vazgeçilmezleri arasında. Herkesin sevdiği yeni nesil ulaşılabilir tasarım ve fiyat politikası anlayışıyla Kelebek, duygulara hitap eden ve hayalleri gerçekleştiren bir marka olmanın gururunu yaşıyor.

Atamızın imzasıyla başlayan ve 87 yıldır devam eden bu yolculuk, Kelebek Mobilya’nın gücünü, dayanıklılığını ve güven duygusunu senelerdir müşterileriyle buluşturmaktadır.

Doğtaş
Kelebek
Lova Yatak
Ruum Store
Kelebek Mutfak Banyo
Tüm Markalar